آموزش کامل حذف اکانت اینستاگرام (دائمی و موقت)

حذف اکانت اینستاگرام به سادگی و با طی کردن چند مرحله امکان پذیر است. در این مطلب به آموزش حذف اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر و گوشی خواهیم پرداخت.

احتمالا حداقل یک بار به سر شما هم زده که حساب اینستاگرام خود را به صورت دائم حذف کنید، اما بعد از رو به رو شدن با مراحل آن از تصمیم خود منصرف شدید. از همین رو، در این مطلب قصد داریم تا به صورت تصویری و مرحله به مرحله طریقه حذف اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر و گوشی را خدمت شما ارائه کنیم تا به راحتی بتوانید هر زمان که خواستید حساب اینستاگرام خود را به صورت موقت یا دائمی حذف کنید. با مجله خبری تحلیلی پلازامگ همراه باشید.Play Video

همچنین بخوانید:

آنچه در ادامه می‌خوانید:


آموزش حذف اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر


حذف اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن این شبکه اجتماعی امکان پذیر نیست. برای این کار حتما باید از طریق نسخه وب اقدام کرد که هم از طریق گوشی و هم از طریق کامپیوتر به راحتی و تنها با طی کردن چند مرحله امکان پذیر است. البته باید در نظر داشته باشید که بعد از حذف دائمی اکانت اینستاگرام به هیچ عنوان امکان برگشت آن وجود نخواهد داشت و دیگر ساخت یک حساب کاربری با نام کاربری مشابه ممکن نخواهد بود. بنابراین، اگر قصد دارید که تنها برای مدتی از اینستاگرام خود دور بمانید، پیشنهاد ما به شما حذف موقت اکانت اینستاگرام یا همان غیر فعال سازی آن است.

برای حذف اینستاگرام از طریق کامپیوتر ابتدا مرورگر دلخواه خود را باز کرده و به آدرس Instagram.com بروید و بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به حساب خود وارد شوید. خوب است بدانید که در این مطلب آموزشی از مرورگر کروم استفاده شده است.

حذف اکانت ایسنتا

بعد از اینکه وارد حساب خود شدید، با وارد شدن به صفحه  Delete Your Account به سایت حذف اکانت اینستاگرام بروید. در این مرحله، اینستاگرام در قسمت Why are you deleting your account از شما می‌خواهد که دلیل حذف حساب کاربری اینستاگرام خود را انتخاب کنید. اگر هیچکدام از دلایل را مناسب نمی‌بینید، گزینه Something else را انتخاب کنید.

طریقه حذف اکانت اینستاگرام

همچنین بخوانید:

پس از انتخاب دلیل حذف اکانت اینستاگرام، از شما درخواست می‌شود که دوباره رمز عبور خود را وارد کنید و تایید کنید که قصد دارید حساب کاربری اینستاگرام خود را برای همیشه پاک کنید. بعد از انجام این کار، بر روی گزینه Permanently delete my account کلیک کنید تا حساب اینستاگرام شما برای همیشه پاک شود.


آموزش حذف اکانت اینستاگرام از طریق گوشی


نحوه حذف اکانت اینستاگرام در گوشی کاملا مشابه حذف اکانت اینستاگرام در کامپیوتر بوده و تنها لازم است که از گوشی هوشمند اندروید یا iOS خود برای ورود به نسخه وب استفاده کنید.

برای حذف اکانت اینستاگرام در اندروید و iOS ابتدا اپلیکیشن مرورگر دلخواه را در گوشی هوشمند خود باز کرده، به آدرس Instagram.com رفته و وارد حساب کاربری خود شوید. به منظور حذف اکانت اینستاگرام با فیسبوک می‌توانید در این مرحله با استفاده از حساب کاربری فیسبوک خود به اینستاگرام وارد شوید.

حذف اکانت ایسنتا

در مرحله بعد به صفحه Delete Your Account بروید و از بخش  از بخش Why are you deleting your account دلیل خود را برای حذف اکانت اینستاگرام انتخاب کنید.

چگونگی حذف اکانت اینستاگرام

همچنین بخوانید:

در مرحله آخر، برای تایید حذف کردن حساب کاربری اینستاگرام به صورت دائم، رمز عبور خود را وارد کرده و گزینه Permanently delete my account را انتخاب کنید. حالا شما کار حذف اکانت اینستاگرام دائمی را به پایان برده و دیگر قادر نخواهید بود به حساب قبلی خود دسترسی داشته باشید و یا یک حساب جدید با این نام بسازید.

لینک حذف اکانت اینستاگرام

روش حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت


اینستاگرام یک گزینه را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از طریق آن حساب کاربری خود را به صورت موقت غیرفعال (Deactive) کرده و  از دسترس خارج کنید. به کمک این گزینه، تا هر زمان که بخواهید حساب شما از دسترس خارج خواهد بود و به راحتی می‌توانید آن را دوباره فعال کنید.

برای غیر فعال کردن حساب اینستاگرام خود ابتدا با مراجعه به آدرس Instagram.com از طریق مرورگر دلخواه در کامپیوتر یا موبایل به حساب کاربری خود وارد شوید.

نحوه ی حذف اکانت اینستاگرام

در بالای صفحه، در کنار نام کاربری خود بر روی گزینه Edit Profile کلیک کرده و پس از آن در پایین منویی که باز می‌شود گزینه Temporarily disable my account را انتخاب کنید.

سایت حذف اکانت اینستاگرام

همچنین بخوانید:

در مرحله بعد باید دلیل غیرفعال سازی اکانت اینستاگرام خود را از بخش Why are you disabling  انتخاب کرده و رمز عبور خود را برای تایید غیرفعال سازی حساب کاربری، در بخش To continue, please re-enter your password وارد کنید.

بعد از انجام مراحل بالا، گزینه آبی رنگ Temporarily Disable Your Account را انتخاب کنید تا حساب شما به صورت موقت غیرفعال شود. حالا حساب اینستاگرام شما تا زمانی که دوباره آن را فعال نکنید از دسترس خارج خواهد بود.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام

فعال سازی اکانت غیرفعال شده اینستاگرام

همانطور که عنوان شد، بعد از حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت، می‌توانید هر زمان که بخواهید آن را دوباره فعال کنید. برای این کار تنها لازم است که از طریق نسخه وب و یا اپلیکیشن اینستاگرام دوباره به حساب کاربری خود ورود کنید تا اکانت اینستاگرامتان دوباره فعال شود.

حذف اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر

در این مطلب تلاش کردیم تا آموزش گام به گام حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائمی و موقت را از طریق گوشی و کامپیوتر خدمت شما ارائه کنیم که امیدواریم برایتان مفید بوده باشد. شما همراهان گرامی پلازامگ می‌توانید در زیر همین مطلب نظرات و سوالات خود را در بخش نظرات برای ما کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *