لودر سایت
گراش،خدمات رایانه ای اوینار
0

آموزش تغییر نرم افزار و حالت باز کردن تصاویر در ویندوز ۱۰ به حالت قبلی که در ویندوز ۷ و ۸ وجود داشت. این آموزش را هم اکنون مطالعه کنید. یا با دانلود فایل می توانید با یک کلید تمام مسیر زیر را به سرعت طی کنید.

 ویندوز ۱۰ به صورت پیش فرض از برنامه جدید Photos برای نمایش تصاویر و عکس ها استفاده می کند. اما بیشتر کاربران سیستم عامل ویندوز هنوز برنامه قدیمی Photo Viewer را برای پخش و مشاهده تصاویر ترجیح می دهند. البته شما می توانید برنامه Photo Viewer را در ویندوز ۱۰ دریافت کنید.

اگر شما کامپیوتر خود را که بر روی آن ویندوزهای ۷ یا ۸٫۱ نصب شده است به ویندوز ۱۰ ارتقا دهید، برنامه  Windows Photo Viewer برای شما در درسترس خواهد بود و شما می توانید از آن به عنوان نمایش پیش فرض عکس ها و تصاویر خود استفاده کنید. اما اگر شما Windows 10 را بر روی سیستم خود نصب کنید، نمی توانید به برنامه Photo Viewer دسترسی داشته باشید. البته برنامه Photo Viewer هنوز در ویندوز شما وجود دارد فقط پنهان شده است. برای نمایش آن شما مجبور خواهید بود که چندین ویرایش ریجستری را انجام دهید. آنگاه پس از انجام این کار، می توانید آن را به عنوان پیش فرض برای نمایش عکس های خود تنظیم کنید.

در این مقاله از فرازسافت، آموزش تغییر حالت باز کردن تصاویر در ویندوز ۱۰ را در اختیار شما قرار خواهیم داد. خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا مانند ویندوز ۷ و ۸ عکس ها و تصاویر خود را با برنامه Photo Viewer

نحوه تغییر حالت باز کردن تصاویر در ویندوز ۱۰

به هر دلیلی شرکت مایکروسافت قصد ندارد تا کلیدهای ریجیستری که امکان دسترسی به Photo Viewer را در ویندوز ۱۰ فراهم می کند، فعال کند. در صورتی که شما ویندوز خود را به Windows 10 ارتقا دهید، می توانید به این کلیدها دسترسی داشته باشید، در غیر این صورت با نصب ویندوز ۱۰ بر روی سیستم خود، این گزینه ها برای شما فعال نخواهد شد. شرکت مایکروسافت در نظر دارد که تمام فایل ها تصویری توسط برنامه جدید Photos نمایش داده شوند.

حتی اگر شما در بخش تنطیمات ویندوز به Default بروید، نمی توانید گزینه Photo Viewer را مشاهده کنید. برنامه Default Programs در کنترل پنل نیز زیاد به شما کمک نخواهد کرد، زیرا با استفاده از آن تنها می توانید از برنامه Photo Viewer برای فایل ها .tif و .tiff استفاده کنید.

شما همچنینی نمی توانید به راحتی فایل های تصویری را در یک فایل .exe مشخص کنید تا آن ها را با استفاده از Photo Viewer مرتب سازی کنید. برنامه Photo Viewer در حقیقت بخشی از یک فایل DLL به نام PhotoViewer.dll است و فایل اجرایی جداگانه با آن را ندارد.

خب چگونه می توانید به Photo Viewer دسترسی داشته باشید؟ در ادامه به شما مراحل انجام کار را یاد خواهیم داد. پس با ما همراه

نمایش دهید. پس در ادمه با ما همراه باشید.

تنظیم Windows Photo Viewer به عنوان Default Image Viewer

برای مرتبط کردن فایل تصاویر به Photo Viewer، ابتدا بر روی تصویر مورد نظر راست کلیک کرده و سپس بر روی گزینه Open With کلیک و Choose Another App را انتخاب کنید.

تنظیم Windows Photo Viewer به عنوان Default Image Viewer

اکنون پنجره How do you want to open this file برای شما ظاهر خواهد شد. در این پنجره گزینه Windows Photo Viewer را انتخاب کنید. اگر در ابتدا آن را مشاهده نکنید، در پایین لیست ظاهر شده باید بر روی گزینه More apps کلیک کنید. سپس، گزینه Always use this app to open .___ files را انتخاب و در نهایت بر روی گزینه Ok کلیک کنید.

به این ترتیب Windows Photo Viewer به عنوان پیش فرض برای نمایش تصاویر در ویندوز ۱۰ تنظیم خواهد شد. شما باید این مراحل را برای هر نوع فایل تصویری که قصد دارید با Photo Viewer نمایش داده شود، تکرار کنید. به عبارت دیگر، هر زمانی که قصد دارید تصویری را در Photo Viewer باز کنید، کافی است که برنامه Photos را ببندید و از منو Open With استفاده کنید و فایل را با Windows Photo Viewer نمایش دهید.

نویسنده پست: مجتبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 7 بازدید